Заслужени медали за Клуб „Спартак 14“ от второто национално първенство по шотокан карате до – снимки

13.03.2024 17:25

На 9-ти и 10-ти март в Пловдив се проведе второто национално първенство по шотокан карате до за състезатели от бял до син пояс – кохай. В първенството участваха 21 клуба и над 250 състезатели от цялата страна. Клуб Спартак 14 бе представен от 16 състезатели.

Те завоюваха в отделните дисциплини  3 златни, 3 сребърни и 9 бронзови медала.

В първият състезателен ден, златен медал спечели Симона Тодорова в дисциплината кихон ипон кумите при 7-9 г. деца. Тя стана и трета в дисциплината санбон кумите.

Сребърни медали спечелиха Калина Игнатова 7-9 г.и Теодора Цветанова 10-11 г. в дисциплината кихон ипон кумите. Третият сребърен медал е на Максим Боев в дисциплината ката при 10-11 г. момчета.

Бронзови медалисти са Мартин Ангелов при най-малките момчета – 7-9 г. в ката и в дисциплината санбон кумите. На трето място се класираха и Марина Лилова 7-9 г. в кихон ипон кумите, Гергана Тодорова 7-9 г. кихон ипон кумите и Емили Вътева 10-11 г. кихон ипон кумите.

Треньорският екип в състав Милена Кирниколова и Любомир Димитров е изключително доволен от представянето на най-малките ни състезатели под 12 г. възраст.

Във вторият състезателен ден се състезаваха на същото ниво над 12 годишни състезатели.

Национален шампион стана Александър Начев при 12 13-годишните момчета в дисциплината шобу ипон кумите кат. до 53 кг. след 3 убедителни победи. Максим Моисеев е другият национален шампион от втория състезателен ден. Той завоюва своята титла при 14-15 годишни момчета в дисциплината шобу ипон кумите кат. над 67 кг.

Бронзови медалисти отново в дисциплината шобу ипон кумите са: Павлин Садай, лека категория до 43 кг. при 12 -13 годишни юноши,  Десислава Гюрецова при 14-15 годишни девойки кат. до 53 кг. и Аксел Гюляйдинов отново при 14-15 годишните момчета кат. над 67 кг.

„Това състезание беше отправна точка за нивото на нашите начинаещи състезатели от бял до син пояс. Предстоят им много турнири за опит и подобряване на нивото“, каза старши треньорът Милена Кирниколова.