Пълен комплект медали за Нора Рашева на Държавните индивидуални първенства по шахмат

08.03.2024 7:29

Състезателката на Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI“ Нора Рашева спечели пълен комплект медали на Държавните индивидуални първенства по шахмат за девойки до 20 години.

Най-убедителна игра Нора показа на ускорен шах, където спечели титлата с 6,5 точки от 7 възможни. На блица по допълнителни показатели остана втора с 6 точки. На класически шах спечели бронзовия медал с резултат 5 точки от 7 възможни.

От изиграните общо 21 партии на трите контроли Нора записа 17,5 точки и допусна само 3 загуби.

Първенствата се проведоха от 1 до 7 март в София с организатор ШК „Славия“.

Нора е едва на 15 години и през април и предстои Държавното първенство в нейната възрастова група.

Благодарим сърдечно на международния майстор Йордан Иванов, който съдейства на Нора в подготовката и през последните месеци.

Тази година Нора Рашева е одобрена и включена в Програмата FIDE Chessable Academy, в която всеки уикенд се провежда онлайн обучение на най – високо ниво, водено от световноизвестни треньори, сред които и световната ни шампионка гросмайстор Антоанета Стефанова.

Това информират от Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI“.