Роси Денчева е на финал на международния турнир от категория J300 на ITF в Пловдив

12.04.2024 11:52

Българките Елизара Янева и Росица Денчева се класираха за финала на сингъл при девойките на изключително силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив. Надпреварата се провежда при великолепни условия на кортовете на ТК „Локомотив“.

Поставената под №2 при девойките Елизара Янева спечели убедително на полуфиналите с 6:1, 6:4 срещу №8 в схемата Елена Бертя (Румъния). Това е четвърта поредна победа за Янева на турнира без да загуби сет. В първите си четири мача Елизара загуби само 18 гейма!

Поставената под №3 Росица Денчева детронира шампионката от миналата година Теодора Костович от Сърбия. В повторение на финала от преди година Денчева победи с 6:3, 7:6(2) поставената под №1 в схемата Костович. Росица показа страхотен характер и успя да обърне втория сет от 2:5. Така Денчева се класира за финала с четири победи и нито един загубен сет.