Каратеките на КБИ „Петромакс” донесоха медали от международен турнир

09.10.2018 13:52

На 6 октомври 2018 се проведе Международен карате турнир „Купа Дръстър 2018“ в гр. Силистра, мероприятие от редовния спортно състезателен календар на Българската Национална Федерация Карате /БНФК/ за 2018 година.

Участваха 12 карате клуба от страната с общо над 160 участника в различните дисциплини и категории – ката и кумите отборно и индивидуално.

Плевенският Клуб по бойни изкуства „Петромакс“ участва със 7 каратеки – петима от които възпитаници на Спортно училище „Георги Бенковски“ – град Плевен със спорт карате към КБИ „Петромакс“. Седемте нинджи извоюваха 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал, с които класираха карате школата на 4-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието.

При най-малките, Виктория Петкова извоюва златен медал при 7-годишните – дисциплина макивара и 2-ро място и сребърен медал при 8-годишните в същата дисциплина. Виктория Петкова е състезател на школата от групата в град София.

От Спортно Училище с добро представяне са:

Любослава Литкова – Шампион при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория до 50 кг.

Евгени Йорданов – Шампион дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория до 70 кг. Евгени участва и в по-голяма възрастова група – при джуниори – класира се на 5-то място в същата дисциплина

Румен Бунев – 2-ро място и Вицешампионска титла при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория над 70 кг.

Цветослав Босилков – 2-ро място и Вицешампионска титла при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група джуниори – в категория до 61 кг. В същата категория съотборника му Валентин Сачански се класира на 3-то място с бронзов медал

Теодор Димитров – 1-во място и Шампионска титла – дисциплина кумите индивидуално – възрастова група джуниори – в категория до 76 кг.

При отборната дисциплина кумите, отбора на школа „Петромакс” – в състав от същите шампиони от индивидуалните дисциплини по-горе – Румен Бунев, Валентин Сачански, Евгени Йорданов, Теодор Димитров и Цветослав Босилков – станаха шампиони на дисциплината, след като надиграха отбора на домакините от КК „Шото Витяз“.

Лъвчетата на „Петромакс” бяха на състезанието с треньора си от Спортно училище Деница Панталеева, която е много доволна от представянето им.

През това време олимпийската надежда на КБИ „Петромакс“ – Ивет Горанова се готви и замина за Карате 1 Премиер Лига Karate 1 Premier League  (мероприятие на WKF – Световна Карате Федерация) в Токио, Япония, където ще бъдат и Олимпийските Игри през 2020 година.

Снимка: КБИ „Петромакс”-Плевен