И с ангина Патри Найманова спечели шахматен турнир

07.10.2018 11:49

Поредна победа записа млaдата шахматистка от Червен бряг Патрицие Найманова. На проведения вчера в Благоевград шахматен блиц турнир за Национална купа „Васил Сотиров“ Патри е завършила без нито една загуба.

Участие в турнира са взели 43 състезатели на възраст от 8 до 16 г. Контролата за игра е била 3 мин. + 2 сек., в 9 кръга за деня.

Състезателката на ШК „Михаил Тал” – Червен бряг е спечелила целия турнир без нито една загуба, с резултат 8.5 точки от 9 възможни, с което спечели Купата и оглави класирането в своята група.

Тримата медалисти на ШК „Михаил Тал“ – Червен бряг

Втори в генералното класиране се нареди също състезател на ШК „Михаил Тал“ – Лазар Насар, който стана и първи в своята група – момчета до 16 г., като завърши с точка по-малко.

Втора в своята група, също състезателка на червенобрежкия клуб, е Мария Мутафчийска, момичета до 14 г.

От майката на Патри научихме, че шахматистката е била цял ден с 39 градуса и ангина, но не се е отказала от участие и е показала за пореден път, че е истински боец.

Снимки: личен архив