Баскетболният „Спартак“ стъпи накриво в Пловдив

26.11.2016 19:47

19.11.lukoil4

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) допуснаха загуба при гостуването си на „Академик Бултекс 99“ (Пловдив). Плевенчани отстъпиха с 95:82 (21:18; 22:21; 18:24; 34:19). Домакините имаха превес през първите две части, като най-голямата им преднина достигна 11 точки. След почивката момчетата на Александър Дяковски се върнаха в мача и успяха да поведат в резултата, а спартаклии започнаха по-добре и финалните 10 минути, но отличен Джордан Семпъл даде отново предина на своите. В заключителните минути преднината на домакините отново започна да расте до финалното 95:82.
За „Спартак“ най-резултатен бе центърът Милован Савич, който наниза 37 точки. Константин Коев записа на сметката си 14, а завърналият се след контузия капитан Александър Груев и Димитър Маринчешки вкараха по 13. За домакините над всички бе Джордан Семпъл с умопомрачителните 42 точки. Със 17 за успеха допринесе Белфийлд, а 12 вкара Смит.
В следващия осми кръг плевенчани приемат тима на „Балкан“. Двубоят е на 3 декември, събота, от 18 ч. в зала „Балканстрой“.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“