Шахматистката от Червен бряг Патрицие Найманова взе сребро от турнира „Морско конче”

08.09.2016 13:49

patri

Талантливата шахматистка от Червен бряг Патрицие Найманова спечели сребърен медал на 41-вия Международен турнир „Морско конче“., проведен от 28 август до 3 септември в курорта Златни пясъци.

Участие са взели над 100 деца, разпределени в различни възрастови групи от 8до16 г., момичета и момчета.

Контролата за игра е била 90 мин. на състезател. Изиграни са общо 7 кръга.

Патрицие е водила в класирането до 6-ти кръг без загуба в групата на момичетата до 12 години, но точно тогава е загубила и е изпаднала в цайтнот, което й и отредило второто място в крайното класиране.

Състезателката на ШК „Михаил Тал” – Червен бряг е златен медалист на миналогодишното юбилейно издание на Морско конче за 2015г. Сегашното й класиране отново я стимулира да продължи смело напред и догодина отново да грабне златото.