Вдъхновен „Спартак“ хвърли бомбата в Стара Загора за 1:0 в четвъртфиналите

27.04.2016 20:48

11.01.beroe

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) счупиха каръка срещу традиционно неудобния тим на „Берое“ (Стара Загора) и за първи път през този сезон победиха заралии – 81:86 (26:23; 19:27; 21:20; 15:16).
Спартаклии поеха инициативата в началото на мача и успяха да поведат със 7 точки, но домакините наваксаха изоставането и успяха да затворят частта в своя полза – 26:23. Във втората четвърт ролите се размениха и докато заралии доминираха в началото, три поредни тройки на Урош Величкович обърнаха нещата в полза на момчетата на Александър Дяковски – 45:50. След почивката спартаклии вдигнаха още оборотите и разликата стигна до 14 точки в тяхна полза. Във финалната четвърт плевенчани закратко изпуснаха инициативата, но бързо се върнаха в час и с отлична игра спечелиха мача с 81:86.
Най-резултатен за спартаклии бе Урош Величкович, който наниза 23 точки, с 21 се включи Милован Савич, 19 записа Адриян Секулов, който вчера бе избран сред десетте най-добрите млади баскетболисти на България, а с 18 точки за победата допринесе Митко Маринчешки.
Втората среща е на 29 април, петък, от 18 часа в зала „Балканстрой“.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“