„Спартак“ не успя да се пребори с „Балкан“

21.11.2015 19:49

21.11.balkan

„Спартак“ (Плевен) загуби гостуването си на „Балкан“ с 93:76 (27:15; 26:26; 19:23; 21:12). Това е третата загуба на момчетата на Александър Дяковски и Борислав Генков. Домакините влязоха в срещата по-мобилизирани и методично започнаха да трупат преднина, която след 6 минути игра стигна до 9 точки – 17:8, а малко преди края на първите десет минути набъбна до 14 точки. За това допринесе слабата игра в защита на спартаклии и респективно – по-бързите и добре организирани атаки на „Балкан“, който затвори частта при 27:15. По същия начин се разви ситуацията в „Арена Ботевград“ и във втората част, като след 13 минути домакините поведоха с 16 точки – 33:17, а спартаклии така и не намираха успешен начин за противодействие. Две минути преди полувремето капитанът на плевенчани Веско Георгиев наниза тройка и така намали пасива на своя тим до 11 точки, а на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 53:41.
Началото на второто полувреме бе белязано от силна игра на Милован Савич за „Спартак“, който записа бързи 6 точки и намали до 6 преднината на „Балкан“ – 58:52, а малко след това плевенчани смъкнаха до 4 точки след кош на Величкович. В края на третата част резултатът бе 72:64. Спартаклии продължиха със силното представяне и в четвъртата част, но устремът им бе спрян към средата й. Тогава от игра за 5 фала излезе Величкович, а преднината на домакините отново започна да се увеличи и накрая те се поздравиха с успех с 93:76. За плевенчани най-резултатен бе Александър Груев със 17 точки, 14 вкара Самуел Франсис, а 12 Милован Савич.
В следващия кръг на 28 ноември от 18 ч. в зала „Балканстрой“ „Спартак“ посреща тима на „Ямбол“.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“