„Дунав“ и „Спартак“ (Плевен) не успяха да си отбележат гол

21.11.2015 16:55

21.11.ruse

„Дунав“ завърши 0:0 със „Спартак“ Плевен в мач от 15-ия кръг на първенството на „Б“ група. Двубоят се игра пред около 2 500 зрители на Градския стадион в Русе, съобщава football24.bg. Преди неговото начало с минута мълчание бе почетена паметта на загиналите при терористичната атака във френската столица Париж на черния петък 13-и ноември.
Домакините започнаха по-добре, като владееха повече топката и създадоха повече положения за отбелязване на гол. Вратарят Марин Орлинов обаче успя да опази вратата си суха. Неговите съотборници в предни редици обаче не успяха да затруднят колегата му от „Дунав“ Мартин Луков, като атаките им бяха неутрализирани далеч пред наказателното поле на русенския състав. Втората част започна по подобен начин. Дунавци играеха повече с топката, която почти не излизаше от половината на „Спартак“. В един момент гостите дори бяха близо до гол, като Цветомир Тодоров се измъкна от русенската отбрана, но Луков успя да отрази удара му в гредата, а след това топката бе избита далеч от вратата.
В последните минути обсадата пред Орлинов бе сериозна, но до попадение не се стигна и срещата завърши 0:0.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“