Плевенчанката Невяна Владинова с добро представяне на Световната купа в София

17.08.2015 9:43

17.08.vladinova

Плевенчанката Невяна Владинова се класира на пето място на финала на топка на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в „Арена Армеец“ в София. Владинова получи оценка от 17.900 точки, съобщава sportal.bg. Другата българка Мария Матева завърши седма със 17.800 точки. Шампионка стана Яна Кудрявцева (Русия) с 18.650 точки. Втора и трета са съответно Мелитина Станюта (Беларус) с 18.450 точки и Анна Ризатдинова (Украйна) с 18.350 точки.
По-рано родената през 1994 г. в Плевен Владинова се класира на седмо място на финала на обръч. За своето изпълнение тя получи оценка 17.900 точки. Шампионка на обръч очаквано стана руската звезда Яна Кудрявцева с 19.200 точки. Втора е Маргарита Мамун (Русия) с 18.950 точки, а третото място разделиха Мелитина Станюта (Беларус) и Анна Ризатдинова (Украйна) с еднакви оценки от по 18.600 точки.