„Спартак“ (Плевен) извъртя хикс с „Дунав“

12.07.2015 8:33

12.07.spartak

Отборите на Дунав 2010 и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 в контролата между новаците в „Б“ група, която се игра на Градския стадион в Русе. Преди началото на срещата домакините представиха официално пред феновете си треньорския щаб и всички футболисти, на които ще се разчита през новия сезон при професионалистите, съобщава sportal.bg.
Първата част започна с дунавски атаки. При една от тях Георги Чакъров имаше претенции, че е съборен в наказателното поле на съперника, но вместо дузпа получи жълт картон от рефера Борислав Попов. Последваха няколко опита на Йордан Димитров да отбележи от 20-ина метра, но те бяха отразени от вратаря Димитър Пантев и отбраната пред него. Ивайло Раденцов също изпробва специалитета си от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. В един момент и опитният бранител Мартин Ковачев се оказа на стрелкова позиция, но топката отново не пожела да влезе в плевенската врата. В минутите след почивката играта продължи да се води предимно в половината на гостите. Липсата на късмет и стражът Марин Орлинов обаче попречиха на няколко пъти топката да влезе във вратата на „Спартак“.