Плевенските баскетболисти отстъпиха с 2 точки на „Ямбол“ в последния си мач за сезона

25.04.2015 20:21

25.04.basket

Ямбол победи трудно Спартак Плевен в последния кръг от редовния сезон на НБЛ. Ямболии се наложиха като домакини с 93-91, след като направиха обрат през третата част, съобщава bgbasket.com. На полувремето домакините изоставаха със 7 точки, но направиха много силна трета част, в която обърнаха в резултата. Интригата обаче се запази до края, но ямболии удържаха успеха. Така тимът на Юлиян Радионов завършва на седмо място в класирането с актив от 8 победи и 16 загуби и ще срещне Балкан – втория тим в класирането в началото на плейофната фаза. Плевенчани пък са девети – последни с един успех и отпадат от плейофите.
За Спартак Плевен силен мач направи Урош Величкович с 27 точки – 100% от наказателната линия – 9/9 и 4/7 (57%) от линията за три точки. Без смяна през целия мач 22 точки отбеляза Станислав Ваклинов като овладя и 9 борби. Веселин Георгиев се отчете с 18 като реализира 6 тройки от 15 опита, а 13 записа Васил Александров.