Двама каратисти от „Спартак“ (Плевен) с медали от Държавното първенство в „Албена“

06.04.2015 15:20

6.04.karate1

Станислав Добрев – вицерепубликански шампион за 2015 г.

През изминалия уикенд в курортния комплекс „Албена“ се проведе Държавното първенство по карате за всички възрасти. Участваха над 300 състезатели от 28 клуба от страната. Плевенският карате клуб „Спартак“ взе участие с 6 състезатели – ученици на Спортно училище „Георги Бенковски“ – Плевен. Най-добре представилите се наши състезатели са Станислав Добрев и Петър Петров. Станислав стана вицерепубликански шампион за 2015 г. в дисциплината кумите при 12-13 г. юноши младша. Той надигра съперниците си, като не допусна да му отбележат нито една точка. Във финалната среща след равенство със състезателя на КК „Атнес“ – Троян и 3:2 съдийски гласа. Стани остана на втората позиция, въпреки явното техническо превъзходство над опонента. Съдийските критерий често допускат субективност в решенията, a да се оспорва съдийско решение е безмсислено.
Другият отлично представил се състезател е дванадесетокласникът Петър Петров – многократен държавен шампион при юноши, а от тази година вече и бронзов медалист при мъже в дисциплината кумите + 84 кг. Това е най-трудната възрастова група и категорията с винаги най-голяма конкуренция – като брой участници и като качество на състезателите. Петър, 18 годишен, след изключително опитните ни национални състезатели зае достойно третото място на стълбичката след 2 победи и 1 загуба. Петър допусна загуба срещу многократния национален шампион и национален състезател Тихомир Тодоров с 1:0, но в 2 последователни срещи надви опонентите си. За бронзовия медал победи състезателя на КК „Никон“ – София Тервел Цвятков с убедителните 5:1 точкова разлика. Тервел също е национален състезател при мъже.
Натали Йонкова и Елка Димитрова се класираха 5-ти в своите категории при девойки младша възраст в дисциплината кумите.