Малко не стигна на силен „Спартак“ да удари „Левски“ на Тити Папазов (галерия)

04.04.2015 20:17

4.04.spartak1

Баскетболният „Спартак“ (Плевен) изигра може би най-силния си мач от началото на сезона и малко не му достигна да хвърли бомбата срещу „Левски“ на Тити Папазов. Спартаклии отстъпиха със 77:86 (22:21; 20:23; 23:19; 12:23) на левскарите при дебюта на дуото Петър Петров-Александър Дяковски начело на тима, но демонстрираха силна игра през целия мач и заслужиха аплодисментите на феновете в зала „Балканстрой“. С победата „Левски“ се утвърди на третата позиция в класирането на НБЛ с 14 победи и 7 загуби, докато за плевенчани това бе 21 поредно поражение.

4.04.spartak12
Мачът започна равностойно още от самото начало и с много хъс спартаклии приключиха първата част с едни гърди напред – 22:21. Във втората левскарите се взеха в ръце и дръпнаха в резултата, но силна серия на плевенчани – 16:2, позволи отново да излязат напред, а частта завърши едва с две точки аванс в полза на гостите. Драматичните обрати в зала „Балканстрой“ продължиха и в третата част, но момчетата на Тити Папазов успяха да се отскубнат в резултата в последните минути и така се поздравиха с успеха.

4.04.spartak2
За „Левски“ най-резултатен бе Джими Хънт, който наниза 23 точки, от които пет тройки. Алекс Симеонов се отчете с 22 точки и пет борби, а Павел Иванов записа в актива си 17 точки. Силен мач за „Спартак“ изигра сърбинът Урош Величкович, който вкара 29 точки, а също така записа 9 борби и пет асистенции, които почти сигурно ще му осигурят място в петицата на кръга. Станислав Ваклинов се разписа с 12 точки и осем борби, а 10 вкара капитанът Веселин Георгиев. В следващия кръг спартаклии гостуват в Бургас на местния „Черноморец“. Срещата е на 11 април, събота, в зала „Бойчо Брънзов“.