Второ отборно място за КБИ „Петромакс” на турнира в Червен бряг

11.03.2015 15:45

На 7 Март в Червен бряг се проведе 5-ти Национален Турнир по карате за Купата на Община Червен бряг. Той бе организиран съвместно от Карате Клуб „Петромакс” – клон Червен Бряг и Община Червен Бряг. Официалното откриването на Националния Турнир с кратко обръщение към състезатели, съдии и публиката направиха кмета на Общината г-н Павлин Фильовски и Вицепрезидента на Българската Национална Федерация по Карате, Президента на КБИ „Петромакс” г-н Русалин Русалинов. КБИ „Петромакс” се класира на 2-ро място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието, на което участваха близо 200 състезатели от общо 14 карате клуба от страната.

petromax
Най-малките представители на клуба мериха сили на макивара: Симеон Нинчев се класира на 2-ро място, а Рая Хинкова стана 3-та. В дисциплина ката индивидуално, при 12 годишните, Евгени Михайлов се окичи със сребърен медал, а Кристиян Веселинов с бронзов. При 15-16 -годишните финалът бе клубен. Възпитаничките на Спортно Училище „Г. Бенковски” Плевен с профил карате грабнаха шампионските титли – Ивет Горанова стана шампион на дисциплината, а сестра й Габриела Горанова – вицешампион.
При дисциплина кумите индивидуално добро представяне направиха класиралият се на 5-то място Евгени Йорданов /12г./ в категория до 40 кг. и съученика му в СУ „Г. Бенковски” Кристиян Веселинов – сребърен медалист в същата категория. В категория над 54 кг. при момичетата /15-16годишни/ Ивет Горанова стана шампион, а Виктория Росева вицешампион. В категория до 59 кг. шампионската титла грабна Габриела Горанова. Златен медал извоюва Мария-Магдалена Петрова в категория до 47 кг., а Веселина Веселинова стана вицешампион в категория над 45 кг. при 13 годишните. В категория до 63 кг. при 14 годишните златен медалист стана Станислав Цанов, а сребърен медал сложи на врата си Теодор Димитров. Богомил Занков се класира 3-ти в категория до 68 кг. От 8 годишните със сребърни медали се прибраха Николай Минковски и Денислав Димитров. Божидар Димитров стана вицешампион в категория до 35 кг., а шампионска титла заслужи Марио Парашкевов в категория до 40 кг. на 5-то място се класираха в категория над 45 кг. братята Християн и Даниел Теневи.
КБИ „Петромакс” се готвят за участие на Държавното Първенство по карате за всички възрастови групи, което ще се проведе началото на месец април в Албена.