Драма в зала „Балканстрой“! „Спартак“ изпусна победата в мач с две продължения (галерия)

17.01.2015 21:23

17.01.basket1

Кош седем секунди преди края на второто продължение донесе победата на „Берое“ (Стара Загора), като гост на плевенския „Спартак“ с 92:94 (18:23), (27:14), (10:16), (12:14), (25:27). Двата тима изиграха равностоен мач, с много нерви от страна на играчите и на двата тима, както и с някои доста спорни съдийски отсъждания.

17.01.basket2
Старозагорци успяха да вземат аванс в първата част, но във втората везните се наклониха в полза на „Спартак“, който се откъсна на полувремето с аванс от осем точки – 45:37. През третата част гостите успяха да наваксат изоставането, като завършиха едва две точки зад спартаклии.

17.01.basket3
В четвъртата част „Берое“ отново реализира повече от „Спартак“. Така след 40 минути игра резултатът на таблото бе 67:67, а след първото продължение – 79:79. Ситуацията бе на кантар и във второто продължение, но кош на Майк Блек непосредствено в края донесе успеха на заралии. Така те вече има 6 победи и 7 загуби, а плевенчани продължават да са единствените без победа в НБЛ, имайки на сметката си 12 поражения.

17.01.basket4
За плевенчани най-резултатен бе Крум Дойчинов, който записа в актива си 27 точки, а по 14 за „Спартак“ добавиха Иван Тилев и дебютантът Урош Величкович. За „Берое“ с 33 точки и 11 борби се отчете най-големият дразнител за плевенската публика в този мач – Диуейн Джаксън, Майк Блек наниза 13, а с по 11 за победата допринесоха Тихомир Желев, Венцислав Петков и Мичъл Картър. В следващия кръг от Националната баскетболна лига спартаклии гостуват на „Левски“.