Баскетболният „Спартак” започна със загуба

19.10.2013 19:55

19.10.basket

Баскетболният отбор на „Спартак” (Плевен) загуби като гост на „Ямбол” на старта на новия сезон, информира bgbasket.com. Нашите отстъпиха със 108:89 при дебюта на новия старши треньор на ямболии Юлиян Радионов. За домакините много силен мач изигра Неманя Милошевич, който допринесе за победата с 25 точки и 15 борби. С 20 точки плюс 6 асистенции завърши Станислав Говедаров, 18 точки наниза Сергей Цветков, а 16 – Пол Бюторак. За плевенчани най-резултатен бе Веселин Георгиев с 22 точки, а Цветослав Острев записа 19.
След много равностойна първа четвърт, преминала с игра кош за кош, се стигна до точка разлика в полза на плевенчани – 19:20. Ямболии взеха водачеството в началото на втората част, а със серия от 7:0 успяха да натрупат двуцифрена преднина, която се запази до почивката за резултат 52:39. Разликата не падна под 10 точки през цялата трета част, като в края й тя бе 11 точки, а в началото на последната десетка серия от 11:2 сложи категоричен край на спора и в оставащото време мачът не доигран. „Ямбол” имаше предимство в борбата под коша – 34:25, и вкара над два пъти повече точки оттам. Тимът извърши повече грешки и нарушения, но имаше предимство в стрелбата – 64% срещу 30% от тройката и 66% срещу 42% общо от игра.
В следващия втори кръг от първенството отборът на „Спартак” почива.

Текст и снимка: bgbasket.com