Без изненада: Лукойл разби Спартак с 39 точки разлика

05.01.2014 20:25

5.01.basket

Лукойл Академик започна годината с категорична победа като домакин на Спартак Плевен с резултат 111:72, информира bgbasket.com. Петият пореден успех за „студентите”в първенството дойде след силно второ полувреме, в което те натрупаха разгромната разлика. Така тимът на Димитрис Галанис продължава да е едноличен лидер във временното класиране на ТЕСИ НБЛ с 10 победи и 1 загуба. Плевенчани пък са на седмо място с актив 2:8, а това бе тяхна шеста поредна загуба.
Домакините започнаха мача със серия от 10:0, но до края на първата четвърт Спартак успя да намали дефицита си и след като вкара 26 точки бе само на 3 зад шампиона. Лукойл продължи да води до почивката, но разликата не стана двуцифрена и след едно полувреме тимът водеше с 49:42. След подновяването на играта обаче Лукойл Академик започна да трупа преднина и след няколко стабилни серии през третата част натрупа 29 точки аванс, благодарение на резултат 34:12 в десетката. През последната част разликата премина и границата от 30 точки, за да се стигне до категоричния краен резултат.
Шампионът спечели борбата под коша с 44:27 и имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра – 62% срещу 40% при 60:34 точки в подкошието. Лукойл си подаде повече асистенции, отне повече топки и предизвика повече грешки на съперника. Спартак вкара 10 тройки при успеваемост 33%, но това не го спаси от тежката загуба. За Спартак най-резултатен със 17 точки бе Цветослав Острев, а по 13 отбелязаха Веселин Георгиев и Васил Александров. В следващия кръг плевенчани посрещат Черноморец.