Плевенчанинът Владимир Петков спечели турнира по тенис на маса ,,Lovech Open 2024“

26.05.2024 8:12

37 участници от Ловеч, София, Габрово, Плевен, Априлци, Троян, Севлиево и Свищов събра националният турнир по тенис на маса в люляковия град. Организира го спортният клуб по тенис на маса „Интер клуб 09“ с финансовата подкрепа на Община Ловеч. Състезанието е заложено в спортния календар за 2024 г. и се проведе в многофункционалната спортна зала на ПЕГ „Екзарх Йосиф І”.

Турнира откри заместник-кметът д-р Алдин Начков, който поздрави състезателите и пожела успех. След груповата фаза в първия ден и елиминациите днес станаха ясни победителите. Шампионска купа, златен медал и парична премия от 300 лв спечели Владимир Петков /Плевен/. Сребърния медал и парична премия от 200 лв завоюва Мартин Иванов /Свищов/.  С бронза се окичиха Цветан Гелев /София/ – парична премия от 100 лв, и Атанас Енев  /Ловеч/  – 50 лв. Ярослав Ченков /Свищов/, който се класира пети, взе парична премия, следван от Румен Копчев /Габрово/ – парична премия, Петрослав Николов /Ловеч/ – парична премия, и Мюрен Дервишев  /Севлиево/ – парична премия.

Победител във финал ,,Б“ стана Илиян Лозев /София/ – купа и златен медал. На второ място остана Иван Иванов /Габрово/ със сребърния медал, бронза си поделиха Валентин Илиев /Ловеч/ и Иван Пейчев  /Ловеч/.

Всички участници получиха безплатна тениска с логото на турнира ,,Lovech Open 2024“, това е неговото 20-о издание. Проведе се и с финансовата подкрепа на фирмите „Възраждане Касис“ и „Виста“.