Два сребърни и два бронзови медала за състезателите на СКШ „Плевен XXI“ на Детски шахматен турнир

11.03.2024 8:04

Два сребърни и два бронзови медала спечелиха плевенските шахматисти на турнир, организиран от ШК ЦСКА през този уикенд.  Състезанието се проведе на класическа контрола в 7 кръга и събра 66 деца до 16 години.

С най-добро представяне е Александър Нанков, който с 5,5 точки от 7 възможни стана трети в генералното класиране  и спечели сребърния медал в своята възрастова група – момчета до 14 години.

В тази възрастова група грамота за 5-то място получи Виктор Йорданов с 5 точки. С грамота за 5-то място е и Виктор Арабаджиев при момчетата до 12 години с 4 точки.

Сребърен медал при най – малките момичета до 8 години спечели Александра Бурова с 3 победни партии.

При момичетата до 12 години Беатрис Ярова завърши с 4 точки и бронзов медал. Бронз извоюва и Калоян Йолов при най-малките момчета до 8 години, също с 4 точки.

Информация и снимки: СКШ „Плевен XXI“