Представители на ВВВУ „Георги Бенковски“ се включиха в Националния крос “По стъпките на Васил Левски”

23.02.2024 7:56
Националният крос “По стъпките на Васил Левски” се организира в Троян по повод 151-вата годишнина от гибелта на Апостола. В 15-тото издание на традиционния лекоатлетически крос тази година участваха рекорден брой състезатели от цялата страна – над 300.
Началото на кроса бе от паметника на Васил Левски на площад „Централен“ в Троян , а финала пред Троянския манастир. Състезатели от цялата страна преминаха по маршрути с дължина от 3 км , 8 км и 12 км в различни възрастови групи за мъже и жени.
В кроса, на дистанция 12 км, участва курсант старшина Василена Маркова с време 1:26:00 час при темпо -7,10 мин/км/, което я класира на 15-то място сред жените и на 73-то в общото класиране от 93-ма състезатели.
При мъжете, на дистанция 8 км, старши лейтенант Милен Симеонов се класира 20-ти от 146 участника с време 00:46:20 мин. и зае 53-то място в общото класиране. Скоростта му е 10:36 км/ч с темпо 5,47 мин/км.
На дистанция OPEN M , Даниел Симеонов зае 10-то място и 29-то в общото класиране с време 19,28 мин. , при скорост -9,24 км/ч и темпо -6,29 мин./км. На тази дистанция са финиширали 85 състезатели.
Представителите на ВВВУ „Георги Бенковски“ са състезатели и на Клуб по спортно ориентиране „Север“- Плевен към Туристическо дружество „Кайлъшка долина“.
информация и снимки: ВВВУ „Георги Бенковски“