Росица Денчева не успя да се класира за първи финал на турнири за жени от ITF

03.02.2024 12:55

Росица Денчева отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира на клей за жени от веригата на Световната федерация ITF в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

16-годишната българка поведе със сет, но допусна обрат и загуби на полуфиналите с 6:2, 5:7, 4:6 от поставената под №2 в схемата Андрея Присакариу (Румъния). Срещата продължи 2 часа и 34 минути. 23-годишната румънка е №327 в световната ранглиста за жени.Денчева имаше преднина от 3:0 в третия решителен сет, но спечели само един от следващите седем гейма. Преди този мач Роси постигна три поредни победи без да загуби сет.Това е трети полуфинал за Денчева от турнири за жени от ITF. В края на миналата година Роси игра на полуфинали на турнири в Гърция и Тунис.

Информация: бгтенис