След 4 победи, Роси Денчева ще играе за място на финала на Европейското по тенис

29.09.2023 18:47

Продължава страхотното представяне на Росица Денчева на Европейското лично първенство за юноши и девойки до 16 г. Парма (Италия).

Българката се класира за полуфиналите на сингъл при девойките и осигури втори медал за България от първенството. Вчера Денчева и Елизара Янева се класираха и за полуфиналите на двойки. Поставената под №3 Денчева разгроми с 6:2, 6:0 Мелида Биро от Унгария на четвърфиналите на сингъл. Така Роси постигна четвърта поредна победа без да загуби сет. В първите си четири мача Денчева загуби само десет гейма!

За място на финала Денчева ще играе срещу победителката от мача между втората поставена Чаро Ескива Банюлс от Испания и №12 в схемата Миа Поханкова от Словакия.Треньори на българчетата са Владислав Матеев и Христоско Атанасов.

Информация и снимка: бгтенис