Бронзов медал за плевенчанката Магдалена Пашева на Държавното първенство по класически шахмат за деца

10.06.2023 14:39

Бронзов медал при момичетата до 8 години спечели състезателката на СКШ „Плевен XXI“ Магдалена Пашева на Държавното първенство по класически шахмат за деца до 8 и 10 години в Приморско от 02 до 08 юни 2023г.

Маги започна турнира със загуба, но показа качества на истински боец и в последния кръг след двучасова партия успя да се пребори за място в призовата тройка. Така талантливата ни шахматистка добави още едно бронзово отличие от Държавно индивидуално първенство след третите места на ускорен шахмат и блиц на ДИП в Сливен през месец април.

Клубът ни се представи с още 4 деца – Александра Бурова – момичета до 8 години, Йоан Семков – момчета до 8 години,  Калоян Казаков и Виктор Арабаджиев – момчета до 10 години. Всички играха достойно в силната конкуренция на над 80 деца от цялата страна и заеха  места в средата на таблицата.

Уникално постижение направиха състезателите на ШК „Пловдив“ с треньори мм Димитър Лалев и мс Илияна Полендакова, които спечелиха и четирите държавни титли на шампионата!

Първенците ще представят България на Световното първенство в Египет през есента.

Това информира Христинка Илиева от СКШ „Плевен XXI“.