Спартак оглави класирането в елитната Б група

27.07.2022 8:16

Отборът на Спартак (Плевен) записа втора поредна победа във Втора професионална лига. „Сините“ постигнаха успех с 2:0 над Созопол в един перфектно проведен мач от гостите. Попаденията за тима реализираха Преслав Антонов (24) и Мартин Стоилов (57).

В 24-ата минута гостите заслужено стигнаха до първия гол. Боримир Карамфилов проби по десния фланг, след което центрира към Преслав Антонов, който изпревари бранител на домакините и с глава матира Стамен Бояджиев.

В 57-ата минута плевенчани матираха Созопол за втори път. Петър Вуцов не успя да пресече подаване към Преслав Антонов. Последният пое топката, напредна и пусна остър пас в наказателното поле. Кълбото се озова във футболист на „сините“, който върна за Мартин Стоилов, а той от няколко метра не сбърка.

Информация: спортал.бг