Учители от ОУ „Максим Горки“ – Левски участваха в обучителен курс в Ирландия
В Основно училище „Максим Горки“ – гр.Левски приключи първият етап от проекта „Училище на 21-ви век – продължаващо образование“, който се изпълнява по програма Еразъм+. Координаторът на проекта Славка Ленкова, Надя Георгиева – заместник-директор и Боряна Ангелова – учител ЦДО са участвали в обучителен курс „Има приложение за това! Използване на най-добрите образователни приложения“ в столицата на Ирландия, Дъблин.
В рамките на една седмицате са се запознали и използвали образователни приложения и платформи, които могат да бъдат полезни за учителите в процеса на преподаване, за да превърнат ученето в приятно и забавно. Получили са безценен практичеcки опит в общуването с колеги от Италия, Гърция, Испания и Ирландия, подобрили са уменията си в използването на английски език както в работата, така и в ежедневието и са се запознали с образователните системи в Европа.
Важна част от всеки един проект по „Еразъм+“ е запознаването с културата, историята и традициите на страната, в която се провежда мобилността. В Ирландия учителите от ОУ „Максим Горки“ – гр.Левски са имали възможността да посетят световноизвестната библиотека на Тринити Колидж в Дъблин, която е построена в периода между 1712 и 1732 г. и съдържа над 200 000 книги; Дъблинският замък, който до 1922 г. е седалище на администрацията на правителството на Обединеното кралство в Ирландия, а сега е голям комплекс на ирландското правителство; Националната галерия, дом на произведения на изкуството от 14-ти до 20-ти век; Националните ботанически градини в Дъблин, прекрасно и вдъхновяващо място за разходка и отдих. През последния ден от престоя в Ирландия са посетили Килкени, средновековен град и столица на Ирландия през 12-ти век, като по пътя са минали през Глендалох, ледникова долина в Ирландия, графство Уиклоу, и място на снимки на известни филми като Послепис: Обичам те“ и „Смело сърце“.
„След завръщането ни, за да запознаем колегите с наученото, проведохме две вътрешноучилищни квалификации, за учителите от начален етап на обучение иза учителите от прогимназиален етап. Боряна Ангелова, прилагайки на практика наученото, използва приложениетоScreencast-O-Matic и изработи обучителни видеа за използване на образователните приложения, които сподели с колегите си от ЦДО“, разказва Славка Ленкова.
И добавя: „Новите образователни приложения и платформи Edmodo, Kahoot, LearningApps, Quizizz, Quizlet, Canva, PoppletиEdpuzzle, които вече прилагаме редовно в класната стая, показаха на учениците, че мобилните телефони, освен за игри, могат да бъдат използвани за придобиване и затвърждаване на знания. Проверката на знанията, досега очаквана със страх, се превърна в приятно занимание с помощта на онлайн игрите и тестовете. Мотивацията ни да участваме в проекта бе продиктувана от желанието ни да се запознаем с приложението на ИКТ в образователната система, а курсът „Има приложение за това! Използване на най-добрите образователни приложения“, който беше избран с компетентната помощ на „Инфолинк – Карина Димитрова“, отговори напълно на нашите интереси, потребности и желанието ни да подобрим качеството на обучението“.
Снимки: личен архив
НАЙ-НОВИ:
- Военнослужещи от Сухопътните войски оказаха помощ за справянето с водната криза в село Татари
- Онлайн празник в ИНУ "Христо Ботев" съвместно с детски градини - снимки
- Община Плевен обявява публичен търг за отдаване под наем на 13 бр. обособени търговски помещения
- Откритата педагогическа ситуация по предприемачество в ДГ "Трети март" – Плевен/снимки/
- От днес в Кнежа стартира благотворителната кампания "Купи и дари"
- Йоана Константинова е четвъртфиналистка на сингъл на турнир от категория J300 в Мексико
- Новият брой на списание "Пламък" е посветен на творци от Плевенския край
- Д-р Илия Крачунов: Жените са по-загрижени за белодробното си здраве от мъжете
- Среща с проф.д.ю.н. Атанас Семов ще се проведе днес в Плевен
- От днес е в ход третата кампания „Безопасно шофиране през зимата“