Патрицие Найманова стана вицешампион на България по класически шах и блиц

18.04.2017 10:46

От 10 до 17 април в Гранд хотел „Пловдив” се проведоха Държавните индивидуални първенства по класически шахмат, ускорен шахмат и блиц. Взеха участие около 200 деца – момичета и момчета във различни възрастови групи от 12 до 20 г. от цяла България.

Първенството започна на 10 април с класически шахмат, който е най-тежък и най-важен турнир и за него се получават квоти за световно и европейско първенство.

Патрицие се състезава в категория момичета до 12 г., в която взеха участие 32 момичета.

Контролата беше 90 мин на състезател и бяха изиграни 9 тежки изморителни кръга – по два на ден.

Патрицие се класира втора и стана вицешампион на България и спечели квота за Европейско първенство в Румъния.

На 15 април започна Държавно първенство по ускорен шах. Бяха изиграни 7 кръга с контрола 20 мин на състезател. Там Патри стана бронзов медалист.

На 16 април блиц първенството като бяха изиграни 7 кръга с контрола 3 мин. на състезател.

Там отново Патри стана вицешампион на България като завърши с една загуба!

„Невероятен успех и невероятен Великден, постигнат с много много работа и усилия! Благодари на всички, които я подкрепиха, на тренерите които бяха до нея и на семейството си!”, казва майката на Патри, Таня Панталеева.

Снимка: личен архив