Нора Рашева е Млад спортен талант №1 на Плевен за 2016-а

16.12.2016 13:22

Nora Rasheva

Нора Рашева (СКШ „Плевен XXI“) спечели първото място в категория „Млади таланти“. Наградата си малката шахматистка получи днес на церемонията „Спортист на годината“, като тя й бе връчена от кмета Георг Спартански.
Нора се класира на осмо място Световно първенство, момичета до 8 години; трето място Европейско първенство на страните от ЕС, момичета до 8 години; първо място ДИП, класически шахмат, блиц, момичета, 8 години; първо място ДОП, ускорен шахмат, момичета, 12 години; трето място ДОП, класически шахмат, момичета, 12 години; трето място ДОП, блиц, момичета, 12 години; първо място Национална купа, момичета, 8 години; национален състезател; треньор: Христинка Илиева.

Nikola Stanchev
На второ място бе класиран Никола Станчев (Баскетболен клуб „Спартак – Плевен“) – 13 години; участие в национален отбор момчета до 14 години; включен в разширения състав на мъжкия отбор на клуба; треньор: Борислав Генков.

Venelina Petkova
Трети в тази категория стана Венелина Петкова (АК „Георги Дъков“) – първо място Държавно първенство, хвърляне на копие, момичета до 16 години и национален рекорд – лято; второ място Държавно първенство, копие, девойки младша възраст, лято; треньор: Галя Николова.
Награди „Млади надежди“ получиха футболистите Венислав Михайлов, Мартин Димитров, както и отборът на ФК „Спартак 1919“. За училище №1 в ученическия спорт бе отличена ПГПЧЕ – Плевен, а за принос в спорта – треньорът Петко Геров.