Плевенчанинът Ивайло Петров със силно представяне на Европейското в Австрия

23.11.2016 11:00

23.11.ivo1

Отлично представяне записаха членове на спортната секция към Клуб „Сибирско хъски – България“ и техните четириноги приятели на провелото се от 18 до 20 ноември в Отеншлаг, Австрия Европейско първенство на международната федерация за спорт с впрегатни кучета. Участие в престижната надпреварата взеха плевенчанинът Ивайло Петров, Лилия Ангелова и Ивелин Тодоров от Червен бряг. И тримата за пръв път се състезаваха на трасе от 14.7 км в продължение на три поредни дни, като представиха клуба и страната ни повече от достойно.

23.11.ivo3
Ивайло с куче Коди се класираха четвърти в байкджоринг мъже с едно куче. Плевенчанинът и неговият партньор записаха време от 2:55:17,7 ч, като пред тях се класираха представители на домакините, Франция и Словакия. Ивелин Тодоров и Вук завършиха пети в същата категория, а Лили Ангелова и хъскито Трули донесоха медал на спортната секция към Клуб „Сибирско хъски – България“ с второ място в категория байкджоринг жени с едно куче. В състезанието се включиха близо 200 участници от 17 държави.