Два пъти сребро за отбора на „Михаил Тал” – Червен бряг от държавното първенство по шахмат

13.11.2016 12:46

shah

Два сребърни медала са завоювали момичетата на ШК „Миахил Тал” – Червен бряг на Държавно отборно първенство по шахмат, провело се Боровец.

Червенобрежкият тим е в състав от 3 момичета – първа дъска и капитан на Патрицие Найманова, 2-ра дъска Радост Радкова и 3-та дъска Мария Мутафчийска, ръководител Илия Кръстев. Момичетата са  спечелили два сребърни медала като първият е бил на блиц контрола при време 3 мин. и 2секунди и са били изиграни 6 последователни кръга.

shah1

Момичетата са завършили с абсолютно равни точки и показатели с първото място – Пловдив, но лош късмет ги е изпратил на 2-рото място. Вторият сребърен медал малките шахматистки са завоювали на ускорен шах при контрола 15 мин. и добавка 10 сек.. На тази контрола Патрицие е направила пълен актив от точки и е завършила без загуба.

В ДОП по шахмат са участвали около 20 отбора от цяла България в категории момичета и момчета 12-16 г.