Нора Рашева с осмо място на Световното първенство по класически шахмат в Батуми

31.10.2016 7:51

nora

8-годишната Нора Рашева се класира осма на Световното първенство по класически шахмат в Батуми. Нора завърши с актив от 7,5 точки от 11 възможни и беше на косъм от бронзовия медал, който печелеше при победа в последния кръг, съобщиха от СКШ „Плевен XXI”, където тренира малката шахматистка.

Нора игра срещу свои връстнички от Южна Африка, САЩ, Украйна, Литва, Русия, Иран, Румъния, Грузия, Виетнам и Монголия и завърши шампионата със 7 победи, 1 реми и 3 загуби в конкуренцията на 87 състезателки.
С отлично представяне са и Диляна Иванова, до 10 г – 7 точки (19 място), Светлен Иванов, до 8 г – 7 точки (21 място) и Момчил Петков, до 12 г – 7 точки (23 място).

Първенството се проведе от 18 до 30 октомври и събра над 700 деца до 12 години от целия свят.