КБИ „Петромакс“ – Плевен със 17 медала от Националната карате купа „България“

20.10.2016 16:18

20.10.petromax3

На 15 и 16 октомври в Габрово се проведе Национална Карате Купа „България“ за всички възрастови групи. Купата бе организирана от Българската Национална Карате Федерация (БНФК) и е част от редовния спортно-състезателен календар на Федерацията за 2016 год. Общо 25 карате клуба от страната взеха участие в купата с около 600 състезатели общо за дисциплините ката и кумите – индивидуално и отборно. Официално откриване на състезанието с кратко обръщение към състезатели, рефери и гости направи Президентът на БНФК г-н Алексей Петров. Официални гости на състезанието и за церемонията по откриването бяха г-н Николай Пенов – главен експерт младешки дейности и спорт Община Габрово; г-жа Росица Бакърджиева – директор общински спортни имоти; г-жа Зоя Стефанова – областен експерт на ММС за области Габрово и Велико Търново. Представители на БНФК на официалното откриване бяха Президентът, Вицепрезидентът г-н Русалин Русалинов; Генералният секретар – г-н Емил Атев, Президентът на клуба на домакините на купата КК „Столетов“ – г-н Христо Манолов и Роксанда Атанасов – старши треньор на Българския Национален Отбор. Слад кратки приветсвия от официалните гости към програмата по откриването на първенството се включиха Фолклорна танцова формация „Боженци“; народната певица Светла Манолова и Музикална школа „Звездиваванс“ с ръководител Ваня Талева. В генералното – крайно комплексно класиране по медали от Купата на 1-во място се класира КК Никон София, на 2-ро място КК Самурай, 3-то място за КК Шурикен и на 4-то място се класира плевенският Клуб по бойни изкуства „Петромакс“ със 7 златни, 2 сребърни и 8 бронзови медала.

20.10.petromax2
При дисциплина ката индивидуално златен медал донесе за клуба Ивет Горанова при джуниорите. Горанова е възпитаничката плевенската школа по карате и Спортно училище „Георги Бенковски“ с профил – карате. Ивет е отличен кумите състезател, но както се видя на купата успява да надвие опонентите си и на ката. След Горанова в класирането останаха представители на КК Олимп, КК Макдоналд и КК Странджа. Сестра й – Габриела Горанова се класира на 3-то място при +16 годишните. КБИ „Петромакс“ има още 2 шампионски титли при отборната дисциплина ката. Отборите на клуба при 14-17 годишните и над 16 години се класираха на 1-ви места – златни медалистки ката отборно са Габриела и Ивет Горанови, Виктория Росева и Йоанна Иванова.
При дисциплина кумите индивидуално Шампионска титла отнесе за пореден път Ивет Горанова в категория до 59 кг. при джуниорите, надвивайки опоненти от КК Шото Витяз, Централен Полицейски Карате Клуб и др. Семпай Ивайло Петков – инструктор в школата, стана шампион при мъжете в категория над 84 кг., оставайки след себе си в класирането със сребърен медал Янко Соколов от КК Самурай и Божидар Йончев и Георги Славчев от КК Никон с трети места. Златен медал извоюва и Габриела Горанова в категория до 61 кг. при момичетата. Сребърни медали и Вицешампионски титли извоюваха Борислава Кирилова при родените 2003 год в категория до 47 кг. и Теодор Димитров – при кадетите в категория до 70 кг. Бронзови медалисти от Купата се завърнаха в Плевен Максим Христов, Марио Парашкевов, Евгени Йорданов, Любослава Литкова, Любомир Литков, Християн Цветков и Мария Магдалена Петрова – повечето от които, родени 2003 година и възпитаници на СУ „Г. Бенковски“ Плевен със спорт карате. Отборът на КБИ „Петромакс“ за дисциплина кумите отборно се класира на 1-во място. Златните медалистки са Изабел Кръства и Габриела Горанова – отново възпитанички на плевенската школа и СУ „Г. Бенковски“.
С добро представяне и пети места от Купата се завърнаха в Плевен Кристиян Георгиев, Христина Чинова, Веселин Борисов, Кристиян Веселинов, Цветослав Босилков и Виктория Росева.
Каратеките на клуба се готвят за Национално Първенство по карате в началото Декември 2016 год. и Балканското Първенство по карате за младша, старша възраст – девойки и младежи до 21 години, същия месец.