КБИ „Петромакс“ – Плевен със злато и бронз от Световната купа в Хърватска

06.07.2016 10:42

6.07.petromax1

От 27 юни до 3 юли в Умаг /Хърватска/ се проведе 9th WKF Training Camp & Karate 1 Youth Cup. Тренировъчният лагер бе проведен от 27 до 30 юни, като тренировките протекоха на три разов режим под ръководството на световни шампиони – Рафаел Агаев, Лука Валдеси, Давиде Бенетело, Рика Усами, Дъглас Браус и Предраг Стоядинов.
В надпреварата взеха участие над 1000 състезатели от 44 държави – Италия, Китай, САЩ, Испания, Швеция,  Австралия, Франция. Плевенският КБИ „Петромакс“  участва с 3 състезателки, водени от старши треньора в клуба Ангел Стефанов.В дисциплината кумите индивидуално /категория 53 кг/възпитаничката на Спортно училище „Георги Бенковски“ – Плевен Ивет Горанова стъпи на най-високото стъпало и завоюва златния медал след 5 изиграни срещи /общ брой участнички 21/. В първата среща тя победи Дженифър Робинсън от САЩ с 2:0, във втората среща тадви хърватката Катарина Сулек с 2:0; в третата среща – Анна Нилсон от Швеция с 2:0; в четвъртата – Инес Грденич от Хърватска с 3:0 и на финала Горанова надигра китайката Динг Джиамей с 1:0. Ивет отново доказа своята класа. Златното мимиче отново взе всички срещи без да позволи на опонентките си да и отбележат оценка. Това е дългоочакваното злато, липсващо на Ивет.

6.07.petromax2

В категория  59 кг. джуниър кумите Виктория Росева – възпитаничка на СОУ „Иван Вазов” – Плевен, се класира на трето място. Росева се окичи с бронзов медал след изиграни 4 срещи. Тя загуби от Сахара Мафини – Италия с 4:0, но на репешажите Вики показа завидна техника, надигравайки с резултат 7:1 канадката Парвин Маян и Ребека Видова от Словакия с 4:2. Третата състезателка Габриела Горанова не стигна до битките за медали, след като отпадна в първия кръг от австрийката Юлия Пихлер с 3:0.
В комплексното класиране по медали България се класира на 15 място от общо 44 страни, а в комплексното клубно класиране КБИ „Петромакс“ е на 20 място от 88 клуба.