Драма определи шампионката на блиц от Държавното по шах за деца в Плевен

04.06.2016 13:31

4.06.blitz1

С награждаване на победителите на блиц днес в Плевен приключи Държавното индивидуално първенство по шахмат за деца 8-10 години. Отличията на победителите бяха връчени от експертите в Отдел „Младежки дейности, спорт и туризъм” Теменуга Тодорова и Венко Николов.

4.06.blitz2
По изключително драматичен начин бе определен шампионът на блиц при момичетата до 8 години. След приключване на партиите Нора Рашева (СКШ „Плевен XXI“) и Ивелина Христова (ШК „Енергия 21“ – Добрич) събраха еднакъв брой точки, а равните им показатели наложиха изиграването на финален двубой, победител от който излезе плевенчанката. Третото място бе за Христина Бакалова – ШК „Ан Пасан“ – София. При момчетата в същата възрастова група първи се класира Симеон Тодев – ШК „Пловдив“, второто място бе за Николай Желев – ШК „Бургас 64“, а третото – за Божидар Тилев –ШК „Марица Изток“ – Раднево.

4.06.blitz3
При момичетата до 10 години шампион стана Петя Караиванова – СКШ „Асеновец 2006“ – Асеновград, следвана от Иванина Андонова – ШК „Одесос“ – Варна и Боряна Димитрова – ШК „Шумен 2005“. При момчетата шампион стана Константин Георгиев – ШК „Юри Бендерев 1912“ – Перник, втори се класира Кристиян Милев – СКШ „Спартак Плевен XXI“, а трети – Александър Ташев – ШК „Ивис – Плюс“ – София.