Нора Рашева е победителка в петия турнир от веригата за начинаещи „Проходната пешка“

24.04.2016 7:55

24.04.chess

Нора Рашева е победителка в петия шахматен турнир от веригата за начинаещи „Проходната пешка“, съобщиха организаторите от СКШ „Плевен XXI“. Турнирът се проведе вчера в клуба на бул. Скобелев 20 и събра 19 деца на възраст между 6 и 10 години от двата плевенски клуба – СКШ „Плевен XXI“ и ШК „Спартак Плевен XXI“. Първокласничката от ГПЧЕ Нора Рашева спечели всичките си партии и с актив от 6 точки се пребори за преходната купа. Втори с 4 т. се класира Александър Георгиев, а трети със същия актив се нареди Данислав Гърков. Най-малкият участник Мартин Попов зае шесто място със своите четири победи. Наградите на турнира бяха изработени от дизайнери на Artstudio Milliel – Плевен.
През месец май предстои последната надпревара, която ще определи крайния победител. Той ще спечели преходната купа и електронен шахматен часовник. С най-големи шансове за първото място са Данислав Гърков и Нора Рашева, и двамата от школата на СКШ „Плевен XXI“.