„Спартак“ надделя над „Ямбол“ в мач с две лица (галерия)

16.04.2016 20:16

16.04.yambol1

„Спартак“ (Плевен) победи „Ямбол“ с 97:84 (18:28; 27:24; 30:10; 22:22) в мач от 26-ия кръг на НБЛ Vivacom. За плевенчани това е 12-а победа за сезона, като те прекъснаха серията си от две поредни загуби. Възпитаниците на треньора Александър Дяковски имат и 14 загуби и се изравниха на петото място с „Черно море Порт“ (Варна).

16.04.yambol2
Победата далеч не дойде лесно, като спартаклии показаха две коренно различни лица през двете полувремена. Момчетата на треньора Петър Петров започнаха по-уверено срещата и след серия от 9:0 се откъснаха напред в резултата. Втората четвърт отново бе под диктовката на ямболии, а травма на Александър Груев, която го изкара извън игра, усложни допълнително нещата за „Спартак“. След почивката, обаче, плевенчани изглеждаха коренно променени и след изключителна трета част успяха да обърнат нещата в своя полза. Въпреки че в момент от срещата „Спартак“ успя да поведе с над 20 точки, гостите от „Ямбол“ намалиха преднината, но не успяха да стигнат до обрат за радост на публиката в зала „Балканстрой“.

16.04.yambol3
Урош Величкович бе най-резултатен за победителите с 26 точки (5 тройки), като добави 6 асистенции и 5 борби. Самуел Франсис наниза 25 точки, а с 19 плюс 12 борби и 6 асистенции се отчете Димитър Маринчешки. За „Ямбол“ Милиян Боцка отбеляза 27 точки и подаде 6 асистенции, 19 вкара Денис Агре, а с 16 и 8 борби завърши Станислав Говедаров.
В последния кръг другата седмица „Спартак“ посреща „Лукойл“. Мачът е на 21 април, четвъртък, от 18 ч.