В мъжки турнир в Пловдив Патрицие Найманова взе третото място

08.02.2016 8:42

patri 1

Талантливата шахматистка от Червен бряг Патрицие Найманова се класира трета в един мъжки турнир, провел се от 31 януари до 7 февруари в Пловдив. Възпитаничката на ШК „Михаил Тал”-Червен бряг е участвала в 37-мия Открит международен шампионат на България по класически шахмат – мемориал „Георги Трингов“.

Участие са взели 250 състезатели от различни възрасти и държави като сред тях е имало и редица български и международни гросмайстори.

Турнирът се е провел по швейцарска система,изиграни са 9 кръга.

Патрицие Найманова е изиграла 9 партии като противниците й са били предимно мъже. Патрицие е отбелязала отличен резултат и е заела трето място в категория – момичета до 12 г., в която тя е започнала да се състезава през тази година. Разликата на Патри от класиралите се на първите две места е само 0,5 точки.

patri

В Пловдив Патрицие направи отличен старт за новата година. Пожелаваме й още безброй бъдещи успехи!

Снимки: личен архив