Супер „Спартак“ хвърли бомбата, побеждавайки „Балкан“ (галерия)

23.01.2016 20:28

23.01.balkan1

Баскетболистите на плевенския „Спартак“ изиграха може би най-добрия си мач от началото на сезона в НБЛ Vivacom, побеждавайки тази вечер в зала „Балканстрой“ силния тим на „Балкан“ с 81:71 (21:22; 18:25; 26:10; 16:14). На фона на арктическия студ навън спартаклии направиха така, че залата буквално се превърна във вулкан, а феновете, решили да посветят съботната си вечер на басктетбола, определено не останаха разочаровани.

23.01.balkan2
Мачът започна равностойно и резултатът се задържа такъв до края на първата четвърт – 21:22. След това, обаче, дойдоха силните минути за „Балкан“, който се откъсна напред с 9 точки, не без помощта и на някои неточни съдийски отсъждания. След почивката домакините вдигнаха оборотите и след серия от 18:2 поведоха с осем точки. Страхотното представяне на плевенчани продължи и през последните 10 минути, когато преднината им набъбна до 12 точки, а ботевградчани сякаш се отчаяха и въпреки опитите за обрат, успяха да свалят едва до 10.

23.01.balkan3
На познатото високо ниво се представи Александър Груев, който записа 21 точки и 6 асистенции. Възстановеният след лека травма център Милован Савич също изнесе перфектен мач, оставяйки в актива си 20 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Урош Величкович допринесе за успеха с 14 точки. За „Балкан“ Николай Върбанов записа 21 точки след отлична успеваемост при наказателните удари. 18 вкара Мартин Дурчев, а Брандън Фортънбъри – 10.
В следващия 17-и кръг „Спартак“ гостува на „Ямбол“. Мачът е на 30 януари от 18 ч. в зала „Диана“.