Баскетболният „Спартак“ започна новата година с победа (галерия)

09.01.2016 20:18

9.01.basket1

С успех започна новата 2016-а година за баскетболистите на плевенския „Спартак“. Възпитаниците на Александър Дяковски и Борислав Генков победиха тази вечер отбора на „Академик Бултекс 99“ (Пловдив) с 93:84 (20:18; 20:21; 29:22; 24:23) в мач от 14-ия кръг на „НБЛ Vivacom“. Победата бе осма за спартаклии, които имат и шест загуби.

9.01.basket2
Мачът започна равностойно, въпреки очакванията на мнозина, че „Спартак“ ще измъкне лесна победа срещу последния в класирането. Нито един от двата тима не успя да се откъсне напред с по-голяма преднина, като срещата продължи така до почивката – 40:39. През третата четвърт плевенчани успяха да натрупат по-солиден актив, а в началото на последните десет минути буквално отчаяха „студентите“ след силна серия от 13:2. „Академик“ все пак успя да стопи изоставането, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече от почетна загуба.

9.01.basket3
Най-резултатен за „Спартак“ бе Димитър Маринчешки, който записа в актива си 20 точки и 10 борби. Митко обра аплодисментите в зала „Балканстрой“ и с няколко ефектни забивки и здрави чадъри. Самуел Франсис отново се включи силно от пейката и наниза 18 точки, а 14 в актива си записа Милован Савич. За „Академик“ 24 вкара Бошко Йовович, а с 20 се отчете новото попълнение Никола Трайков.
В следващия кръг „Спартак“ гостува на „Берое“. Мачът е на 15 януари в зала „Общинска“ в Стара Загора“.