Силно представяне на плевенския шахматист Валентин Митев в Шампионата на Източна Европа

20.07.2015 18:02

20.07.vali

Силно представяне е направил Валентин Митев на Шампионата на Източна Европа, с участието на шахматисти с международен рейтинг под 2200. Това съобщават от СКШ „Плевен XXI“. Единадесетгодишният състезател на плевенския клуб е завършил наравно с победителката в турнира фм Виктория Бухтеева, с ело 2163 от Русия. Вали е ремизирал срещу Любомир Мишев – 2187, първи стартов номер, равен резултат е записал и срещу Георги Евстатиев, с ело 2163. Победа в последния кръг срещу Добрин Казаков – 2177, е можела да класира малкия шахматист в призовата шестицата, но той не е успял да се наложи.
Натрупаният актив от 4,5 точки от 7 възможни е отредил на единствения плевенчанин в първенството 18 място от общо 96 участника. Така Валентин Митев е добавил нови 40 точки към своя международен рейтинг 2035, и е натрупал ценен опит от силния шампионат.