Спартак с важно равенство в Търново. Гочето: По-добри сте!

09.05.2015 17:30

1.05.spartak

Отборът на Спартак изигра един от най-силните си мачове като завърши наравно 1:1 като гост на Етър в дербито на Северозападната В-група. Първото полувреме на търновския стадион „Ивайло” премина в напрегната и динамична игра, като отборът на Спартак показа повече желание и острота в атака. През второто полувреме Спартак продължи да атакува, като в 53-тат минута, след отличен пробив на Васил Шопов, голмайсторът на спартаковци отбеляза за 1:0. Последва силен домакински натиск, но до гола отново бе близо именно отборът на Спартак, като с пропуск сам срещу вратаря се отличи най-добрият футболист на спартаковци Васил Шопов.
Така се стигна до 88-тата минута, когато след нарушение на Григоров, бе отсъдена дузпа за Етър, която Тихомир Кънев от домакините изпълни хладнокръвно за 1:1. При този резултат бе свирен последния съдийски сигнал, след който дори треньорът на Етър Георги Василев призна, че Спартак е по-добрият отбор.