„Спартак“ с очаквана загуба от „Рилски спортист“ у дома

07.03.2015 20:29

7.03.basket

Баскетболният „Спартак“ (Плевен) записа загуба с 58:77 (20:25); (17:13); (12:19); (9:20) от гостуващия в зала „Балканстрой“ тим на „Рилски спортист“ две седмици, след като двата отбора играха един срещу друг в четвъртфинален сблъсък в турнира за Купата на България, когато плевенчани отново записаха загуба с 88:66. След мача самоковци се намират на пета позиция в НБЛ, а „Спартак“ е твърдо на дъното без спечелена победа.
Първото полувреме бе равностойно и двата отбора си поделиха по една четвърт – първата бе за гостите, а втората за домакините и така се стигна до резултат от 38:37 в полза на самоковския тим на почивката. През втората половина на двубоя „Рилски спортист“ вдигна оборотите и постепенно се откъсна напред в резултата, а в заключителната част окончателно си гарантира победата, след като допусна само девет точки и триумфира със 77:58. Жарко Ракочевич и Йордан Бозов реализираха по 18 точки всеки, докато Джулиън Норфлийт вкара 11. За Спартак Станислав Ваклинов вкара 16, а с 11 се отчете капитанът Веселин Георгиев.