И „моряците“ си тръгнаха с победа от Плевен (галерия)

29.11.2014 20:31

29.11.basket1

Баскетболният „Спартак“ записа седма поредна загуба, след като бе победен и от „Черно море Порт“ (Варна) със 74:89 (15:29; 16:23; 13:21; 30:16) тази вечер в зала „Балканстрой“. Интрига в мача имаше само до средата на първата част, като „Спартак“ успя да поведе за кратко, след което варненци бързо започнаха да трупат преднина. На почивката те се оттеглиха с аванс от 21 точки, а в третата част, в която спартаклии отбелязаха едва 13 точки, разликата в един момент стигна до 34 пункта. Предусещайки победата, „Черно море“ намали темпото, а баскетболистите от морската столица дори си позволиха няколко атрактивни забивки. Плевенчани изиграха силна четвърта част, записвайки цели 30 точки, но това не бе достатъчно, за да измъкнат победата.

29.11.basket2
Варненци се представиха силно в стрелбата от тройката с 11 точни попадения от 24 опита или 26% успеваемост, докато спартаклии вкараха едва три тройки от 21 опита или 14% успеваемост. Именно това се оказа и от решаващо значение за крайния изход от двубоя. За „Спартак“ най-резултатен бе центърът Иван Тилев с 21 точки, който записа и 10 борби, Цветослав Острев вкара 14 точки и направи 8 асистенции, а с 9 точки срещата завършиха Симеон Ценов и Михаил Танев. От гостите Асен Великов записа 17 точки, 8 борби и 5 асистенции, а по 13 вкараха Лени Даниъл и Александър Влахович.
В следващия кръг от НБЛ „Спартак“ гостува на тима на „Ямбол“.