Баскетболният „Спартак“ стартира първенството със загуба (галерия)

11.10.2014 20:52

11.10.basket1

Баскетболният отбор на „Спартак“ (Плевен) записа загуба с 60:85 като домакин на „Балкан“ (Ботевград) в първа среща от първенството в Националната баскетболна лига. Мачът бе официален дебют като треньор за бившия капитан на плевенчани Илия Станков. Гостите, които бяха подкрепени от доста свои фенове в зала „Балканстрой“, успяха да поведат в резултата още през първата част (16:23), като до края на срещата поддържаха комфортен аванс. Втората и трета част приключиха с преднина от по 16 точки за „Балкан“, а през четвъртата преднината на гостите набъбна до 25 точки.

11.10.basket2
„Балкан“ (Ботевград) имаше предимство в стрелбата от тройката успявайки в 8 от 21 опита срещу 4 от 22 за спартаклии. Отделно, ботевградчани бяха по-добри и в подкошието с 42 срещу 24 точки.

11.10.basket3
За победителите с най-много точки се записаха Иван Лилов и Педжа Стаменкович с по 17 точки. Павел Маринов вкара 16 точки, а Ненад Шулович – 11 точки. От момчетата на Илия Станков с най-голям актив срещата завърши едно от новите попълнения – Милен Захариев, който успя да вземе и седем борби. Цветослав Острев добави 14 точки, а с 8 завърши друг от новите състезатели в „Спартак“ – Иван Тилев.