Състезатели от 5 до 80 години участват в турнира по шахмат за Купа „Плевен XXI“

04.10.2014 16:28

4.10.chess1

Стартът на Oткрития турнир по шахмат за Купа „Плевен XXI“ бе даден днес в хотел „Балкан“. Състезанието се организира по повод 15 години от създаването на Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI“. Сред гостите на откриването бяха някои от досегашните председатели на клуба – Борис Чаталбашев, Пламен Маринов, Петьо Маринов, както и хора, помагали му безрезервно през тези години, като всички те бяха отличени с плакети.

4.10.chess2
Многобройните участници в надпреварата – над 110, на възраст от 5 до 80 години, бяха приветствани от треньора на клуба, Христинка Илиева, като в началото бе прожектиран кратък филм, представящ 15-годишната история на клуба. Негов автор е журналистът в Общинския медиен център, Иван Кръстев. След него пред всички бяха представени част от най-изявените състезатели на „Плевен XXI“ през годините.

4.10.chess3
Състезанието се провежда днес и утре, като победителят ще спечели купа на името на клуба. Купа ще получат и най-добре представилият се плевенски шахматист, както и дете до 12 години с най-предно класиране. Според регламента ще бъдат връчени общо 22 награди в различни категории: мъже, жени, ветерани, младежи и девойки до 20 години, момичета и момчета до 10 и 14 години, деца до 8 години, най-малък и най-малка участничка. Предвидена е награда и за най-добре представил се шахматист от СКШ „Плевен XXI“. Награждаването на победителите и закриването на турнира е обявено за 15:30 ч. в неделя следобед.