Нови медали и признание за КБИ „Петромакс“

18.09.2014 8:00

150 участника от карате клубове от страната мериха сили на карате турнир Купа „Каварна” в морския град за всички възрастови групи. Лъвчетата на Петромакс отново отнесоха купи и медали към родния Плевен.

team_kavarna

Ивет Горанова извоюва шампионска титла и златен медал в категория до 54кг. – дисциплина кумите индивидуално. В същата категория Виктория Росева стана 3-та. Ивет за пореден път не позволи в никоя среща да й бъде отбелязана оценка. Сестра й Габриела Горанова също грабна златен медал в категория до 59 кг. при младежите. Двете възпитанички на Спортно Училище „Георги Бенковски” Плевен със спорт карате, заедно със съотборничката си Виктория Росева /СОУ „Иван Вазов” Плевен/ разбиха конкуренцията и при отборната дисциплина – кумите. Отбора на Клуба се класира на 1во място, а девойките отнесоха купата на дисциплината с тях към Плевен.
Пак в Каварна се проведе и Полицейското Републиканско Първенство по полицейска лична защита, където отново имаше представители на КБИ „Петромакс” и в редиците на състезатели и в тези на съдиите. Съдии бяха Пламен Колев – инструктор на клуба в град Червен Бряг и Станимир Недялков от град Плевен. Състезателите представители на клуба Ангел Ленков и Тихомир Ядков – РДВР Плевен станаха Шампиони на полицейска лична защита, като премериха сили с 24 отбора от страната, като на финал убедително надиграха отбора на РДВР Русе.
Предстои Хърватска Опен за кадети и младежи в началото на месец Октомври тази година. КБИ „Петромакс” набира нови членове за групите си по карате.