Зрелищен турнир по тенис за деца се проведе в Плевен

15.09.2014 15:02

15.09.tenis1

Между 12 и 14 септември на кортовете на ТК „Плевен-ПСК“ се проведе третото издание на Мастърс турнира на „оранжев“ корт. В него взеха участие най-добрите 16 момичета и 16 момчета в тази възраст. След много оспорвани и продължителни мачове до финала при момчетата достигнаха Анас Маздрашки от ТК „ОК спорт“ (София) и Николас Хадживарнава от ТК „Плевен-ПСК“. Двамата показаха страхотна борба, в която Маздрашки успя да спечели след 2 часа на корта с резултат 1:4; 5:4 (7); 5:3 гейма. Преди това в полуфиналите Маздрашки победи Георги Георгиев от Свиленград с резултат 2:4; 4:2; 4:1, а финалистът Хадживарнава се наложи над Христо Христов от ТК „1882“ (София) с 4:2; 4:1. В мача за третото място Георгиев победи Христов с 6:3 гейма.

15.09.tenis2
При момичетата турнирът също беше изключително оспорван, като до финала достигнаха Росица Денчева от ТК „Плевен-90“ и Каталина Петрова от ТК „15-40“ (София). Денчева спечели с резултат 4:2; 1:4; 4:0 след множество зрелищни отигравания от страна и на двете участнички. В полуфиналите двете финалистки се наложиха съответно Петрова над Гергана Айзнер от ТК „Приста 2011“ (Русе) с резултат 4:2; 4:0, а Денчева победи Александра Габровска от ТК „15-40“ след много драматичен двубой с резултат 4:1; 2:4; 5:4(4). В мача за третото място Айзнер спечели срещу Габровска с 6:3 гейма.

15.09.tenis3
Турнирът протече под отличната организация на клуба-домакин, като за децата бяха осигурени множество награди и изненади. Отличията връчи председателят на тенис клуб Плевен-ПСК Манол Манолов, а за втора поредна година победителите в турнира получиха правото да тренират една седмица безплатно на кортовете на БНТЦ, награда осигурена с любезното съдействие на БФТ.