Малките спартаклии разнищиха „Ботев“ (Враца) с 9:0!

11.06.2014 9:23

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Уникално постижение постигна детският тим на Спартак (Плевен), информира „Конкурент“. В среща-реванш от осминафиналите на Държавното първенство по футбол за родени след 1999 г. момчетата на Красимир Гъдулков разбиха своите домакини от Ботев (Враца) с впечатляващото 9:0. Така с общ резултат 11:1 малките плевенски футболисти влязоха сред осемте най-добри отбора в България в тази възрастова група. През целия мач врачани не отправиха нито един точен шут към вратата на „синьо-белите“, а двама от играчите на Спартак записаха хеттрик. Головата фиеста за плевенския отбор откри Андриан Димитров, който в 15-ата минута стреля, топката рикошира в гърба на бранител на домакините и излъга стража Захари Аспарухов за 1:0. В 23-ата минута отново Димитров покачи на 2:0 след самостоятелен рейд между отбраната на Ботев.
Две минути по-късно Георги Горанов нацели гредата след снаряд по диагонала. Минута преди почивката той се реваншира, като направи резултата класически – 3:0. В 41-ата минута Валери Вълов вкара четвърти гол за плевенчани. Две минути след това Андриан Димитров пък оформи своя хеттрик. В 60-ата минута Виктор Митов прехвърли стража на врачани за 6:0.
В последните три минути малките спартаковци бележеха гол след гол на всеки 60 секунди. В 68-ата минута Георги Горанов бе точен за 7:0, Кристиян Райчев се разписа за 8:0, а Горанов също записа хеттрик, като с него оформи крайното 9:0.