Очаквано, Спартак (Плевен) загуби от Левски

18.01.2013 20:06

остревТази вечер, в зала „Балканстрой” Спартак (Плевен) загуби от Левски с 68:81 в среща от XIII кръг на Националната Баскетболна Лига. Капитанът на плевенчани Илия Станков беше най-резултатен за спартаковци с 15 точки, Росен Софрониев и Денис Агре добавиха съответно по 14 и 12, а Цветослав Острев се отличи с 10 точки.
Столичани стартираха двубоя силно и след първите десет минути вече имаха аванс от 11 точки за 22:11. През втората четвърт играта се изравни и баскетболистите на Спартак опитаха да стопят изоставането си, но успяха единствено да спрат устрема на съперника си и почивката дойде при 39:27 в полза на Левски.
Последните десет минути на мача Левски намали темпото, от което баскетболистите ни се възползваха, като успяха обаче единствено да намалят разликата до 13 точки, за крайното 81:68 за Левски.